بهترین شرکت گوگل ادز

جدول محتویات

کار تبلیغات گوگل چگونه است؟

اگر در حال حاضر وبلاگ یا وبسایتی دارید که هر ماه صد هزار بازدیدکننده دارد، این رقم بیش از 1 میلیون در هر سال است. در نظر بگیرید که چگونه این قضیه بالقوه به درآمد تبلیغاتی بالقوه ارتباط دارد:

 1. شما صد هزار برداشت تبلیغاتی (بازدید) دارید.
 2. شما نرخ کلیک(CTR) 1٪ دارید که استاندارد است.
 3. یک درصد از 100،000 می‌شود 1000.
 4. اگر CPC آگهی 0.01 دلار است، 10 دلار درآمد کسب می ‌کنید.
 5. اگر CPC آگهی 1.00 دلار است، 1000 دلار هزینه می ‌کنید.

تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد و بدیهی است که اکثر تبلیغات با نرخ 1 دلار به ازای هر کلیک انجام نمی شوند. احتمالاً در جایی بین آن دو، نرخی مشاهده می ‌کنید که احتمالاً صدها دلار در هر ماه اضافه می ‌شود.

هرچه کلمه کلیدی جذاب تر و گسترده ‌تر باشد، خودش باعث تبلیغ و افزایش بازدید می ‌شود و به همان میزان CPC پایین ‌تر است و این ها اطلاعاتی است که می ‌توانید از آن استفاده کنید.

حداکثر درآمد تبلیغات گوگل

چه بخواهید از وبلاگ یا وبسایتی که فعلاً در اختیار دارید درآمد کسب کنید و چه بخواهید وبلاگی با هدف پول درآوردن به شکل ادسنس ایجاد کنید، روش ‌های مختلفی وجود دارد که می‌ توانید درآمد خود را افزایش دهید:

 • از بهینه ‌سازی موتور جستجو برای به حداکثر رساندن کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید.
 • بیشتر بنویسید. هرچه بیشتر درباره موضوع خود بنویسید، کلمات کلیدی بیشتری برای جستجو و تقویت تبلیغات در گوگل برای شما وجود دارد.
 • تعداد دفعات بیشتری محتوا منتشر کنید. مطالب بیشتر همه چیز است و هرچه تازه‌ تر بهتر.
 • مطالب مفید و دقیق ارسال کنید. وقتی زباله ‌ای پر از کلمات کلیدی ارسال می کنید، خواندن آن دشوار می ‌شود و مردم را فراری می ‌دهد. شما می ‌خواهید سایت شما گیرا باشد، بنابراین باعث ایجاد ترافیک می ‌شود.
 • جای پای خود را محکم کنید. صحبت در مورد فوتبال خوب است، اما هزاران نفر آن را انجام می ‌دهند. یک موضوع کمتر محبوب مانند مجموعه موسیقی متن فیلم وضعیت متفاوتی دارد.
 • ترافیک خیلی بد ایجاد نکنید. ساده ‌تر آن است که فکر کنید ترافیک زیادی ایجاد کنید، اما اگر ویژگی های لازم را نداشته باشد و افراد در آنجا برای خواندن مطالب‌ تان حضور نداشته باشند، در این صورت موفقیت گذرا خواهد بود. همچنین بر CTR شما تأثیر می ‌گذارد.
 • از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. گوگل ابزارهای رایگانی در اختیار شما قرار می ‌دهد تا وبسایت خود را از جهت سودآوری ارزیابی کنید.

طرز ساخت اکانت گوگل ادوردز

 1. ساخت یا خرید اکانت گوگل ادوردز

کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود نمی توانند به طور مستقیم از گوگل ادوردز استفاده کنند. اما این به آن معنا نیست که نمی توان اکانتی را در گوگل ادوردز ساخت! شما از دو طریق می توانید از خدمات گوگل ادوردز استفاده کنید:

 1. برخی از آژانس ها در ایران تمامی خدمات مربوط به ساخت اکانت گوگل ادز را انجام می دهند.
 2. برای استفاده از سایت گوگل ادوردز نیاز به روشن کردن فیلترشکن دارید، چون به دلیل تحریم های موجود امکان استفاده از این سایت با آی پی داخلی وجود ندارد. از طرف دیگر پرداخت از طریق کارت های بانکی اعتباری خارجی انجام می شود.
 1. ساخت کمپین در گوگل ادز

هر کمپین دارای گروه های تبلیغاتی است. این گروه ها کلمات کلیدی خاص خود را دارند، که باید در متن تبلیغ و صفحه فرود گنجانده شود.

 1. تنظیمات کمپین گوگل ادورز

این مرحله بسیار مهم است و کوچکترین اشتباهی در آن ممکن است باعث از دست رفتن تمامی بودجه تبلیغاتی شما بشود. در ادامه بخش های مختلف تنظیمات را شرح می دهیم.

 • Campaign name
 • Network
 • Targeting and audiences
 • languages
 • Budget
 • Bidding
 1. اولین گروه تبلیغاتی و تبلیغ متنی خود را ایجاد کنید

برای اجرای بهتر کمپین خود، نیاز به تبلیغات دارید. پس باید یک گروه تبلیغاتی (Ad groups) ایجاد کنید. در زیر تب کمپین در اکانت ادوردز، می توانید تب Ad groups را انتخاب کنید و مانند مراحل قبل نامی را برای گروه تبلیغاتی انتخاب نمایید.

 • تعداد کاراکتر متن محدود است
 • متن و تیتر جذابی انتخاب کنید
 • متن تبلیغ باید با کلمات کلیدی مرتبط باشد
 • راهنمای تایید تبلیغ گوگل را بررسی کنید
 1. لیست کلیدواژه های مربوط را به گروه تبلیغاتی اضافه کنید

در همان صفحه گروه های تبلیغاتی، یک جعبه سیاه با نام Keywords وجود دارد. در این مکان می توانید لیست کلمات کلیدی که قبلاً تهیه کرده اید را وارد نمایید. این لیست باید کوتاه باشد و با متن تبلیغ هماهنگ شود.

پس از ساخت اکانت گوگل ادوردز چگونه هزینه های خود را کاهش دهیم؟

 1. استفاده به جا از کلمات کلیدی مناسب
 2. افزایش امتیاز کیفی در گوگل ادوردز

مهم ترین عوامل در امتیاز کیفی یک سایت

 • نرخ کلیک
 • میزان تجربه کاربری
 • کیفیت صفحات فرود
 • تاریخچه عملکرد سایت
 • میزان ارتباط کلمات کلیدی به گروه تبلیغ
 • میزان ارتباط متن تبلیغ به محتوای سایت

SERP (صفحه نتایج جستجو) در گوگل | ارتباط سئو با ادوردز

وقتی از موتور جستجویی همچون گوگل استفاده می ‌کنید تا کلمه یا عبارتی کلیدی را جستجو کنید، گوگل از الگوریتم ‌های جستجوی اختصاصی خود برای بالا آوردن بهترین نتایج استفاده می‌ کند.

نتایج در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) نمایش داده می ‌شوند. فهمیدن این نکته بسیار مهم است. گوگل بهترین نتایج را با مناسب ‌ترین ترتیب نشان می ‌دهد.

تبلیغات گوگل و کلمات کلیدی

وقتی حساب گوگل ادوردز خود را برای تبلیغات کلیکی راه‌ اندازی می‌ کنید، کلمات کلیدی، عنوان تبلیغ، متن تبلیغ و URL هدف خود را وارد می‌کنید.

به محض این که تبلیغ تأیید شد، هزینه ‌ای برای کلمه کلیدی تعیین می ‌کنید. در سیستم مناقصه CPC (پول به ازای کلیک) سنتی، این مقدار به ازای میزان دلاری که می ‌خواهید بپردازید تعیین می ‌شود.

درآمد تبلیغات گوگل

سئو چه نقشی را در ساخت و راه‌ اندازی ادوردز بازی می ‌کند؟

این نقش مربوط به صفحه هدف شما و خطاهایی است که نسبت به مقادیر پیشنهادی شما از طرف گوگل اعلام می ‌شود.

برنامه‌ ریزی کمپین گوگل ادوردز و سئو

وقتی کمپینی را راه می‌ اندازید مطمئن شوید که از ابتدا تا انتهایش را در ذهن دارید. به تبلیغاتی که قرار است راه بیندازید فکر کنید و بفهمید که این کلیک ‌ها به کدام مسیر خواهند رفت.

شما باید کلمات و عبارات کلیدی ‌ای که کاربران هنگام یافتن راه‌حل سوال خود ممکن است در موتور جستجو بنویسند را پیدا کنید.

وقتی پیدا شد مطمئن شوید آن عبارات و ایده‌ ها به خوبی در صفحه ‌تان قرار دارند.

کمی پیچیده است اما می ‌توانید با این کار به خوبی در هزینه ‌هایتان صرفه‌ جویی کنید، نمایش بهتری داشته باشید و همچنین کیفیت کارتان نیز تا حد زیادی افزایش می ‌یابد.

6 فن کوزه‌گری امتحان پس داده گوگل ادز که کمپین را بهبود می بخشد

 1. اکستشن های بیشتری اضافه کنید

استفاده از افزونه‌ های گوگل ادز یکی از سریع‌ ترین و نتیجه ‌بخش ‌ترین روش های افزایش نرخ کلیک و تبدیل در کمپین تبلیغاتی شماست چراکه این افزونه ‌ها به شما در آگهی ‌هایتان فضا و (کاراکترهای) بیشتری می ‌دهند تا بتوانید کاربران را به کلیک کردن ترغیب کنید.

 1. کلمات کلیدی تکراری را حذف کنید

کاملاً درک می ‌کنیم وقتی کلمه کلیدی مناسبی پیدا می ‌کنید چه حس سروری به شما دست می ‌دهد. این کلمه کلیدی حجم جستجو و انگیزه‌ ی جستجوی بالایی دارد؛ شاید حتی سطح رقابت برای این کلمه کلیدی نیز پایین باشد.

 1. از عبارات برند شده برای گرفتن امتیاز بالا بهره ببرید

نمره‌ ی کیفی، بخش مهمی از تبلیغات در گوگل ادز است. این امتیاز می ‌تواند روی رتبه ‌ی آگهی شما تأثیر بگذارد که به ‌طور مستقیم روی موفقیتتان در پلتفرم اثرگذار است.

 1. ره ‌گیری یو.تی.ام (UTM) را به کار بگیرید

ره‌ گیری کمپین ‌ها با دقت فراوان کاری حیاتی است و به شما اجازه می‌ دهد آن ‌ها را تنظیم کرده و در صورت نیاز بهینه کنید.

درست است که گوگل ادز به شما نشان می ‌دهد کدام کمپین ‌ها بیشترین نرخ کلیک را برایتان به ارمغان می ‌آورند اما اینکه حداکثر جزییات ممکن را بدانید همیشه کمک می ‌کند و کدهای یو.تی.ام (UTM) انجام این کار را ممکن می ‌سازند.

 1. گروه ‌های کلمات کلیدی را محدود کنید

اینکه هر قدر تعداد کلمات کلیدی بیشتر باشد موفقیت بیشتری نصیبتان می ‌شود بسیار وسوسه ‌انگیز است. ممکن است بر همین اساس یک کمپین با حداکثر کلمات کلیدی مرتبط ممکن را راه ‌اندازی کنید؛ اگرچه در گوگل ادز این اقدام می ‌تواند برخلاف منافع شما پیش رود چون کیفیت قطعاً از کمیت پیشی می ‌گیرد.

 1. کلمات کلیدی را انتخاب کنید که نرخ تبدیل را بالا می‌ برند

گاهی اوقات پیش از اینکه کمپینتان را در مسیر درست قرار دهید به کمی آزمون‌ و خطا نیاز دارید. یک نمونه از این، انتخاب کلمات کلیدی در مراحل اولیه و سپس بهبود آن ‌ها حین پیشرفت کمپین است.

معرفی شش مورد از بهترین راهکارها برای نوشتن تبلیغاتی کارآمد در گوگل (همراه با مثال ‌های واقعی)

نوشتن تبلیغات در گوگل ‌ادز (که قبلاً تحت عنوان AdWords) شناخته شده است، می‌ تواند بسیار خسته کننده و ناکارآمد باشد، چرا که شما مجبور به گنجاندن تمامی نوشته ‌های خود در فضای محدود و‌ کم عنوان و توضیحات آگهی هستید.

رقابت در گوگل

شما برای رقابت با نه رقیب که این فضای محدود را با آنها به اشتراک گذاشته اید باید تا حدی خلاق باشید که بتوانید چیزی متمایز از آنها را ارائه دهید تا به هدف ‌تان برسید و دیده شوید. (یا در صورتی که از موبایل استفاده می‌ کنید نیز با چهار رقیب دیگر خود در رقابت هستید).

1. هدف نهایی بازدید‌کننده ها را بازتاب دهید

از آن جایی که اکثر رقبای شما از درج کلمات کلیدی داینامیک و پویا استفاده می ‌کنند و همگی از کلمات کلیدی یکسانی بهره می ‌برند، شما متوجه خواهید شد که در واقع بیش ‌تر آنها مطلب یکسانی را بیان می ‌کنند.

2. از تایمر‌های شمارش معکوس برای از بین بردن عدم علاقه به محصول‌ تان استفاده کنید.

آیا می ‌دانستید که ما با ایده از دست دادن چیزی بیش ‌تر از ایده کسب چیزی انگیزه می‌ گیریم؟

این یک تئوری متداول روانشناختی است که به عنوان یک نیروی روانی تحت عنوان از بین بردن نفرت شناخته می ‌شود و می ‌تواند یک راه قدرتمند برای شکوفایی و توسعه تبلیغات گوگل شما برای افزایش کلیک ‌ها و نرخ تبدیل ‌ها به حساب بیاید. خوشبختانه افزودن کمی حس اضطراب و نگرانی از دست دادن چیزی به تبلیغات کار چندان سختی نیست.

3. کمپین های تبلیغاتی ادوردز خود را با فرمت زمانی حال برگزار کنید

اکنون که در خصوص موضوع زمان صحبت می ‌کنیم، آیا تاکنون این احساس را کرده اید که مواردی که بیش ‌تر از همه برای شما جالب و هیجان ‌انگیز است بیش ‌تر مربوط به زمانی است که اتفاق می ‌افتد؟

4. مشخصه ‌ای قدرت مند را به کار بگیرید

اعداد به آسانی قابل هضم و فهم هستند و مطالعات زیادی نشان می ‌دهد که وارد کردن آنها در نسخه ‌های تبلیغاتی باعث می ‌شود که این تبلیغات بسیار ساده ‌تر و قابل فهم‌ تر شوند.

5. شخصی سازی چیزهایی که ارائه می ‌دهید

زمانی که بحث نوشتن تبلیغات به میان می‌ آید، آیا تا به حال با نوشتن تبلیغات در دام کمی خود محور بودن افتاده اید؟ آیا از کلماتی مانند ” ما “، ” من “، ” خودم یا خودمان استفاده می ‌کنید؟

6. تبلیغات خود را تاجاییکه امکان دارد محلی کنید

بسیاری از تبلیغ کننده ها بیش ‌تر از یک شهر را هدف ساخت کمپین‌ های تبلیغات گوگل خود قرار می ‌دهند. برخی حتی تبلیغات خود را در سطح بین ‌المللی انجام می ‌دهند.

7 فایده گوگل ادوردز برای رشد کسب‌ و کار شما به‌صورت آنلاین

 1. ادوردز سریع‌تر از سئو نتیجه می ‌دهد
 • می ‌توانید به‌یک ‌باره روی کلمات کلیدی چندگانه متمرکز شوید.
 • می ‌توانید هر زمان که مایل باشید کمپین را راه ‌اندازی کرده یا متوقف کنید.
 • آگهی ‌های ظاهر شده در بالای صفحه فوراً دیده می ‌شوند.
 1. آگاهی از برند افزایش می ‌یابد

گوگل ادوردز علاوه بر افزایش ترافیک، نرخ کلیک و تبدیل، روشی مؤثر برای افزایش آگاهی مردم از برند شما است. برای تأیید این حقیقت گوگل با همکاری ایپسوس روی 12 بازار عمودی از خودرو گرفته تا خرده‌ فروشی مطالعه ‌ای انجام دادند.

 1. از طریق صندوق ورودی جیمیل به تعداد بیشتری از مشتری ‌ها دسترسی پیدا می ‌کنید

یکی از پرکاربردترین راهبردهای بازاریابی در هر کسب ‌و کاری بازاریابی با ایمیل است؛ به همین دلیل است که آگهی‌ های جیمیل می ‌توانند مفید واقع شوند.

 1. با بازدیدکنندگان وب ‌سایتتان دوباره ارتباط برقرار می ‌کنید

یکی از جالب ‌ترین فواید گوگل ادوردز ارتباط دوباره با بازدیدکنندگانتان است.

الف) بازاریابی مجدد در شبکه ‌ی بصری

ب) بازاریابی در شبکه ‌ی جستجو

 1. عملکردتان را به‌طور مستمر می ‌سنجید

سنجشِ نتیجه تبلیغات سنتی مثل تبلیغات در روزنامه، رادیو، تلویزیون، تلویزیون کابلی، بیلبوردهای فضای باز، بروشور و غیره سخت است. به ‌علاوه این تبلیغات بسیار گران ‌قیمت ‌تر از گوگل ادوردز هستند و همچنین نمی ‌توانید بودجه و میزان هزینه ‌هایتان را کنترل کنید.

6.با استفاده از آگهی ‌هایتان بیشتر کشف می‌ کنید.

این عنوان گیجتان کرد؟ همان‌ طور که قبلاً گفتم وقتی حساب گوگل ادوردز خود را به‌حساب گوگل آنالتیکس وصل می‌کنید خیلی چیزها را می ‌توانید کشف کنید.

 • بازدیدکننده چه مدت در صفحه شما توقف کرده است.
 • چند صفحه بازدید شده است.
 • ضریب بازگشت صفحه‌ی فرودتان چقدر است.
 • جزییات بازدیدکننده‌ های جدید و بازدیدکننده‌ هایی که دوباره به سایت شما برگشته‌ اند و خیلی چیزهای دیگر به چه صورت است.

7. در رقابت نتیجه ‌ی بهتری می‌ گیرید.

وقتی کسی برای چیزی که به محصول/خدمات آنلاین شما مرتبط است جستجو می ‌کند درحالی‌که شما هیچ آگهی تبلیغاتی ندارید رقیبتان جای شما را گرفته و تقریباً در سریع ‌ترین زمان ممکن مشتری ‌تان را از دست می ‌دهید.

 گوگل ادوردز برای چه کسانی مناسب است؟

 1. آیا مخاطبین شما آنلاین هستند؟
 2. آیا کلمات کلیدی مرتبط با کسب ‌و کار شما به‌صورت آنلاین جستجو می ‌شود؟ از برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل (Google’s Keyword Planner) برای تحقیق در این مورداستفاده کنید. ما معمولا برای کلمات کلیدی مزایده می ‌کنیم که حداقل حجم جستجوی آن ‌ها بیش از 500 بار در ماه باشد، این حجم از جستجو نشان‌ دهنده روند صعودی استفاده از این‌گونه کلمات کلیدی است.
 3. آیا مجله‌ های آنلاین و وبلاگ ‌نویس ‌ها مقاله‌ هایی مرتبط با خدمات یا صنعت شما ارائه می‌ دهند؟
 4. برای کلمه‌ ی کلیدی مناسبِ کار خودتان به‌صورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید گوگل پاسخ‌ های مرتبط به شما می ‌دهد یا نه.
 5. آیا رقبای شما به‌ صورت آنلاین سرمایه‌ گذاری می‌ کنند (کانال‌های پولی یا رایگان دارند؟)
 6. از ابزار کلمات کلیدی مثل ادوردز کیورد پلنر (Adwords keyword planner)، ورداستریم (WordStream)، ماز (MOZ)، کیورد تول (keyword Tool) و دیگر ابزارها استفاده کنید تا میزان بازدیدها را بسنجید و برای کلمات کلیدی خود مزایده کنید. این ابزارها کلمات کلیدی دیگر مرتبط را نیز پیشنهاد می‌ دهند که می ‌تواند به شما در امتحان کردن کلمات کلیدی جدید کمک کند.

رتبه ‌بندی موتور جستجو چگونه محاسبه می ‌شود؟

گوگل هنگام رتبه‌ بندی یک صفحه عوامل زیر را محاسبه می ‌کند:

 1. سن دامنه و صفحه وب
 2. تعداد لینک ‌هایی که به یک صفحه مراجعه می‌ کنند
 3. عبارت جستجو (کلمه کلیدی اصلی) مرتبط با آن صفحه خاص
 4. چند بار کلمه کلیدی در یک صفحه استفاده می‌شود

استراتژی سئوی محلی، ملی، بین‌المللی

سئوی محلی

کلمه کلیدی «رستوران‌های ساکرامنتو» یا «رستوران‌ های مجاور من» را وارد کنید و گوگل آنچه را که به عنوان «بسته نقشه» (بسته‌ های میان‌ وعده ‌ای سه‌ بسته ‌ای) شناخته است، همراه با سایر نتایج جستجو در اختیارتان قرار می‌ دهد.

سئوی ملی در مقابل بین‌ المللی

تفاوت ‌های مشخصی بین سئوی ملی و بین ‌المللی وجود دارد.

سئوی ملی، نیاز به دانش مرتبط با کشور، استان یا قاره خاصی را دارد که در آن متخصص سئو در حال بهینه ‌سازی وبسایت است. بیایید ایالات متحده را به عنوان نمونه در نظر بگیریم.

برخی از مواردی که باید در موردشان بیاندیشید عبارتند از:

 1. مخاطبان من چه کسانی هستند؟
 2. با چه زبانی صحبت می ‌کنند؟
 3. آیا باید محتوای وبسایت خود را تغییر دهم تا فرهنگ آن ‌ها را منعکس کنم؟
 4. آیا باید طرح صفحه، حق چاپ و نسخه رنگی وبسایت خود را تغییر دهم؟

گوگل ‌ادز: بودجه و دستگاه ‌های خود را انتخاب کنید

اکنون بگذارید در مورد گوگل ‌ادز و مواردی که برای موفقیت در این پلتفرم باید در نظر بگیرید، صحبت کنیم. بودجه خود را آماده کنید، زیرا از این لحظه، کارها شروع می‌ شود.

گوگل ‌مپس

گوگل ‌ادز با گوگل‌مپس سازگار شده است. بله! گوگل به این نتیجه رسید که زمان آن است ابزار نقشه ‌های محبوبشان، تبلیغات را در آغوش بگیرد. این شامل اپ، نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل گوگل ‌مپس می ‌شود.

تبلیغات متن گسترده

تبلیغات متنی معمولی، یکی از اساسی ‌ترین تبلیغات برای نمایش است، اما این بدان معنا نیست که آنها قدرتمند نیستند.

گوگل اکنون تبلیغات متنی گسترده‌ ای را ارائه داده که شامل سه عنوان با 30 شخصیت در هر عنوان و دو توصیف با 90 کاراکتر در هر زمینه است. این امر به شما امکان می ‌دهد با ارائه اطلاعات بیشتر در مورد آگهی خود، جهشی غول ‌آسا در نرخ تبدیل داشته باشید.

تبلیغات نمایشی واکنشگرا

اوضاعش رو به بهبودی است! آیا شما برای ایجاد یک آگهی مناسب برای تبدیل مشکل دارید؟ مجبور نیستید همه کارهای سخت را انجام دهید، گوگل این کار را خیلی زود برایتان انجام خواهد داد.

وجه مالی امور

بدیهی است، همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، هم سئو و هم گوگل ‌ادز گران هستند.

سئو می ‌تواند بسیار پرهزینه باشد، زیرا باعث صرفه‌ جویی در وقت است و تلاش زیادی در جهت بهینه‌ سازی هر قطعه محتوا می ‌شود تا خزیدن و جستجوی جستجوگران ربات گوگل راحت ‌تر انجام شود.

استفاده از سئو و گوگل‌ادز

بعد از چند سال حضور در صنعت بازاریابی، این امتیاز را به دست می ‌آورید که از استراتژی ‌هایی متنوع در سئو و گوگل ‌ادز استفاده کنید. هردو کاربری ‌های خاص خود را دارند و استراتژی ‌های زیادی وجود دارد که می ‌توانید برای هر یک انجام دهید.

استراتژی ‌های سئو

سئو بسیاری از جنبه ‌ها را در نظر می ‌گیرد و همیشه راه بهتری برای بهینه ‌سازی سئوی شما وجود دارد. تا اینجا فهمیدیم استراتژی هایی وجود دارد که در ساختن رتبه، اثرگذار است یا برای اجرا بسیار ساده هستند.

لینک ‌سازی

یکی از موثرترین و پرطرفدارترین استراتژی ‌های مربوط به سئو، لینک ‌سازی است. مراجعه به دامنه ‌ها، عاملی است که الگوریتم گوگل هنگام داوری وبسایت ‌تان برای کلمه کلیدی جستجو شده مورد رؤیت قرار می‌ دهد.

استراتژی لینک ‌سازی: وبلاگ ‌نویسی مهمان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لینک ‌سازی بیایید سریعاً به یک استراتژی عالی و قدرتمند لینک ‌سازی شیرجه بزنیم. وبلاگ ‌نویسی مهمان، روشی بسیار مؤثر برای ایجاد بک ‌لینک در دامنه شماست.

ایجاد اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ‌ها پر از اطلاعات مفید در قالب بصری خلاق است. از آنجا که 65٪ از مردم، زبان ‌آموزان بصری هستند، به راحتی می ‌توان گفت که ایجاد بخشی بصریِ اطلاعات، ایده خوبی است.

ایجاد و ثبت یک سایت ‌مپ

ثبت سایت ‌مپتان در گوگل سرچ کنسول، راهکاری عالی برای نمایش سریع‌ تر صفحات شما توسط گوگل است؛ آن هم درصورتی‌که گوگل دامنه شما را به صورت خودکار کراول کند.

متادیتای خود را بهینه کنید

متادیتای شما اطلاعات ارزشمندی است که SERP‌ ها به جستجوگرها نشان می ‌دهند. گوگل این داده ‌ها را برای کلمات کلیدی خاص در اختیار دارد تا قضاوت کند که آیا صفحه خاصی را باید برای جستجو رتبه ‌بندی کند یا خیر. متادیتای سئو شامل عنوان متا و توضیحات متای شماست.

استراتژی گوگل‌ادز

بازاریابان، عاشق استفاده از بازاریابی PPC هستند. این یکی از محبوب‌ ترین استراتژی ‌های گوگل ‌ادز است و واقعاً عملکرد خوبی دارد – اگر بدانید چگونه این کار را درست انجام دهید. اما استراتژی ‌های بسیار دیگری نیز برای استفاده در گوگل‌ادز وجود دارد.

CPA

یکی از مشتری ‌های ما چمن مصنوعی می ‌فروشد، بنابراین تبلیغاتی ایجاد کردیم که شامل کلمه کلیدی «تحویل چمن» است که به جستجوگران منطقه موردنظرشان هدایت می ‌شود.

تبلیغات نمایشی واکنشگرا

همان‌ طور که در ابتدا توضیح دادم، گوگل ویژگی جدیدی را برای نمایش تبلیغات اضافه کرده است. با آزمودن انواع عناوین، توضیحات، تصاویر، فیلم‌ ها و غیره از این ویژگی استفاده کنید و به گوگل اجازه دهید تمام کارها را انجام دهد. پیشاپیش بدانید که در طولانی ‌مدت، به نفع شرکت ‌ها و استراتژی‌ های شما خواهد بود.

فهرست کلیدی منفی ایجاد کنید

کلمات کلیدی منفی، کلماتی هستند که نمی ‌خواهید کاربران بتوانند شما را از طریق آن ‌ها پیدا کنند. به عنوان مثال: یکی از کلمات کلیدی تبلیغ برای شرکت محصولات ساعت ورزشی، «ساعت ضدآب» است.

9 نکته برتر برای تبلیغات گوگل در سال 2020

نکته 1: به امتیاز کیفیت احترام بگذارید.

گوگل از امتیاز کیفی برای تعیین کیفیت تبلیغات شما استفاده می ‌کند. نه تنها تبلیغ نقش عمده ‌ای دارد، بلکه صفحه فرود و کلمات کلیدی که روی آن مزایده کار می ‌کنید، نقش مهمی را ایفا می ‌کنند.

نکته 2: از ژئوتارگتینگ استفاده کنید.

گوگل ‌ادز به شما امکان می ‌دهد پیشنهاد های خود را در موقعیت ‌های مکانی خاصی تنظیم کنید. برای بهینه‌ سازی پیشنهادهای خود و صرفه ‌جویی در هزینه باید از این ویژگی استفاده کنید.

نکته 3: راهنمایی حرفه‌ ای دریافت کنید

راهبرد دیگر ممکن است کمک گرفتن از افرادی باشد که با گوگل ‌ادز آشنا هستند و مدت زمان بیشتری را نسبت به شما در این عرصه فعالیت کرده ‌اند. به عنوان مثال، Adzooma راه‌ حل خدمات مدیریت ‌شده و همچنین نرم ‌افزار Adzooma Pro را ارائه می ‌دهد که با استفاده از آن می ‌توانید کمپین ‌های گوگل ‌ادز خود را بهینه کنید.

نکته 4: مراقب کلمات منفی باشید

گوگل ‌ادز به شما امکان می ‌دهد علاوه بر موارد عادی، کلمات کلیدی منفی را به گروه‌ های تبلیغی خود اضافه کنید. با کلمات کلیدی منفی می ‌توانید مباحث را حذف کنید و به گوگل بگویید تبلیغتان در مورد چیست. تأثیر استفاده از آنها اغلب دست ‌کم گرفته می ‌شود. آنها روش قدرتمندی برای تجزیه گروه هدف شما و از بین بردن هزینه ‌های غیرضروری ‌اند.

نکته 5: با اکستنشن ‌ها کار کنید

اکستنشن ‌ها، همان ‌طور که از نامشان پیداست، برنامه‌ هایی افزودنی برای تبلیغات شما هستند. برنامه ‌های افزودنی که غالباً دست ‌کم گرفته می ‌شوند و می ‌توانند مسبب تغییرات شگرفی باشند.

گوگل ‌ادز بسته به هدف تبلیغاتی خود، انواع تبلیغات زیر را به شما ارائه می ‌دهد:

 • اکستنشن‌ موقعیت مکانی: اگر بهینه ‌سازی موتور جستجوی محلی انجام می‌ دهید یا به طور کلی، به دنبال نتایج جستجوی محلی هستید، این اکستنشن کارآمد است. همچنین برای فروشگاه‌ های فیزیکی، مناسب است.
 • اکستنشن‌ فراخوان: با این برنامه افزودنی، فراخوان دیگری برای اقدام، به تبلیغ خود اضافه می ‌کنید. همچنین این امکان را به شما می ‌دهد تا به طور کلی، به تبدیل ‌‌ها و نرخ کلیک بیشتر دست یابید.
 • اکستنشن‌ تماس: شماره تلفن ‌تان را به تبلیغ اضافه کنید تا افراد بتوانند با شما تماس بگیرند. اگر تبلیغات شما در دستگاه‌ های تلفن همراه نمایش داده می شود، یک نماد تلفن وجود دارد که افراد می ‌توانند از آن برای تماس با شما استفاده کنند.
 • اکستنشن‌ پیام: تبلیغات شما را با عملکرد پیام‌ رسانی گسترش می‌ دهد تا افراد بتوانند به طور مستقیم از گوگل برایتان پیام بنویسند.
 • اکستنشن‌ سایت ‌لینک: با برنامه افزودنی سایت می ‌توانید بازدیدکنندگان را به صفحات خاصی از وبسایت خود هدایت کنید.
 • اکستنشن قیمت: قیمت شما را برای خدمات یا محصولات انتخاب‌ شده در آگهیِ گوگل نشان می ‌دهد.

نکته 6: رشد پرداخت و ترافیک ارگانیک

در دنیای بازاریابی آنلاین، تمایزی اساسی بین ترافیک ارگانیک و پرداختی صورت می ‌گیرد. تبلیغات گوگل در رتبه دوم است. با ترافیک پولی، می ‌توانید سریع ‌تر شروع کنید و در زمان کمتری به افراد بیشتری برسید. این روش، هزینه بیشتری برای شما در پی دارد.

نکته 7: رقبای خود را به ستوه آورید

اگر مخاطبان به دنبال برندهای رقبایتان هستند، می ‌توانید به سادگی در جستجوی آن دسته از کلیدواژه ‌ها خودتان را نشان دهید تا در نتایج جستجو ظاهر شوند.

نکته 8: آزمون، آزمون، آزمون

مهم نیست که فکر می ‌کنید سطح دانش تخصصی ‌تان چقدر است، هیچ‌چیز در بازاریابی آنلاین بدون آزمایش نتیجه نمی ‌دهد. بازاریابان باتجربه، همه چیزهایی که قابل آزمایش هستند را آزمایش می ‌کنند.

نکته 9: جستجوی تلفن همراه را دست ‌کم نگیرید

نکته غالباً دست ‌کم‌ گرفته ‌شده در بازاریابی، نقش جستجو به وسیله تلفن همراه است. ما امروزه با پدیده ظهور جستجوی تلفن همراه مواجهیم. استفاده از تلفن ‌های هوشمند و جستجوی تلفن همراه، به طور کلی سال به سال در حال افزایش است.

تبلیغات گوگل ادز در سال ۲۰۲۰

نحوه عملکرد سیستم پیشنهادهای گوگل ‌ادز

حراج‌ گوگل ‌ادز کمی متفاوت از آنچه بسیاری از مردم فکر می ‌کنند عمل می ‌کند. شما به عنوان یک بازاریاب آنلاین، پیشنهاد های خود را روی کلمات کلیدی خاصی قرار می ‌دهید. هنگامی که کسی کلمه کلیدی را در گوگل وارد می ‌کند، الگوریتم گوگل ‌ادز پیشنهادها را ارزیابی می‌ کند. علاوه بر مبلغ پیشنهاد، به‌ اصطلاح «نمره کیفیت» برای سیستم اهمیت دارد.

مزایای تبلیغات گوگل

قبل از شروع آموزش، قصد داریم دلایل سطح کیفی مناسب استفاده از گوگل ‌ادز را برای شما بیان کنیم.

تست A/B

گوگل ‌ادز دارای قابلیت ‌های داخلی بسیاری برای انجام آزمایش ‌های A/B است. آزمایش ‌های A/B آزمایش ‌هایی هستند که برای تحقیق درخصوص تأثیرات آگهی ‌های تبلیغاتی به کار گرفتنه می ‌شوند. شما دو حالت A و B دارید که فقط در جزئیات، با هم تفاوت‌ هایی دارند.

بازگشت سرمایه ‌گذاری

در گوگل ‌ادز فقط هزینه نتایج را می‌ پردازید. اگر بدانید مدل پرداخت به ازای هر کلیک چگونه کار می ‌کند، پس می‌ دانید که پیشنهادتان مبلغ مشخصی است که بابت هر کلیک روی تبلیغ خود پرداخت می ‌کنید. اگر هدفتان به دست آوردن تعداد کلیک بیشتر است، پس رهگیری بازگشت سرمایه‌ گذاری کمپین بازاریابی ‌تان آسان است.

سریع

با استفاده از گوگل ‌ادز می ‌توانید کمپین ‌های بازاریابی خود را به سرعت تنظیم و ارزیابی کنید. کار زیادی را می ‌توانید در این مدت به انجام رسانید، بدین معنا که می ‌توانید در طی چند ساعت کل فعالیت ‌های بازاریابی را تکمیل کنید، نه اینکه چند روز طول بکشد تا خودتان چیزهای دیگری را کشف کنید.

چند منظوره و انعطاف‌ پذیر

با استفاده از بستر آگهی ‌های تبلیغاتی، گوگل ابزاری را برای بازاریاب مدرن وارد بازار کرد که از نظر کارایی متنوع است و در پرداخت آن انعطاف ‌پذیر است. تقریباً نیازی به کمترین سرمایه‌ گذاری هم نیست، فقط با چند دلار می ‌توانید شروع و آزمایش کنید.

مخاطبان بزرگ

گوگل بسیار بزرگ است و تعداد افراد بیشتری – روزانه 3.8 میلیارد جستجو – نسبت به فیسبوک یا اینستاگرام دارد. یکی دیگر از مزیت ‌های گوگل‌ ادز زمان‌ بندی است.

با استفاده از آن می ‌توانید در حالی که مشغول تحقیق هستند، به افراد دست یابید (گوگلینگ روندی بصری است)، بنابراین در مراحل اولیه بازیابی اطلاعات به طرف ‌های بالقوه علاقه‌ مند دسترسی خواهید یافت.

بازاریابی مجدد

بیش از 250 محصول گوگل وجود دارد. ردیابی مشتریان بالقوه و مخاطبان شما در چند کانال و هدایت آنها با تبلیغات از طریق بازایابی مجدد تسهیل خواهد شد.

بودجه ماهانه چشم ‌انداز تبلیغاتی آنلاین ادوردز سال 2019 

1 -شروع به پیش ‌بینی کنید

پیش ‌بینی به طرق متعددی به معنای حدس عملکرد آتی می‌ باشد، اما حدسی آگاهانه که به شما در اتخاذ تصمیمات سودمند درباره مخارج ریالی تبلیغاتی ‌تان کمک می ‌کند.

تعداد معدودی نکات وجود دارد که می ‌توانید از آن ‌ها برای پیش ‌بینی عملکرد ماه‌ های آینده استفاده کنید.

 • برآورد ترافیک به کمک برنامه ‌ریز کلمات کلیدی گوگل
 • سازمان‌ های خبری خارجی
 • بررسی روند عملکرد سالانه یا ماهانه
 • روندهای تلفن همراه برنامه‌ ریزی کلمات کلیدی

2. برگه ‌های پیش ‌بینی ایجاد کنید 

پیش ‌بینی به شما دیدی بلندمدت نسبت به عملکرد بالقوه ‌تان در آینده می ‌دهد، اما استفاده از یک برگه پیش ‌بینی می‌تواند به شما کمک کند تا وضعیت دقیق ‌تان تا پایان ماه را مشخص کنید (یا هر تاریخ دیگری که به جز پایان ماه مدنظرتان است).

3. انعطاف ‌پذیر باشید 

با در کنار هم قرار دادن پیش ‌بینی ‌های ‌تان، احتمالاً بتوانید تخصیص بودجه به کانال‌ های متفاوت یا گروه‌ های کمپینی را براساس اطلاعات آماری پیش ‌بینی ‌تان، آغاز کنید. این یک حرکت عالی است، اما این را نباید وحی منزل و بدون تغییر انگاشت.

4- بهترین نوع بودجه را برای حساب خود انتخاب کنید.

کمی بیشتر به اهمیت مدیریت کمپین توجه کنید، حصول اطمینان از انواع بودجه مناسب مطابق با نیازهایتان بسیار حائز اهمیت است.

هر پلتفرم  بودجه خاص خود را دارد و به نظر می ‌رسد که همه آن ‌ها نسبت به هم متفاوت عمل می ‌کنند.

5. بدانید که چه میزان می توانید هزینه کنید

اگرچه PPC به دلیل «سرعت بالای خود» شهرت زیادی دارد، این بدان معنا نیست که در هر چیز جدیدی سودآوری در انتظارتان خواهد بود. موارد نادری وجود دارد که یک کمپین در اولین ساعت ‌ها یا روزهای آغاز به کار، هزینه‌ های پرداختی شما را بالا می‌برد.

تمرکز بر برنامه ‌ریزی بودجه PPC در سال آینده

بودجه‌ بندی، موضوع داغ و ترند در حوزه PPC برای سال آینده نخواهد بود، اما بدان معنی نیست که تأثیر عمده‌ ای بر موفقیت شخص شما نخواهد داشت. جهت سازماندهی برای سال جاری در این ماه، وقت بگذارید و نحوه عملکردتان، انعطاف ‌پذیری، بهترین شیوه‌ ها و آزمایش‌ های جدید را بررسی کنید و در سال جدید غفلت نورزید.

مزایده ادوردز

ادوردز براساس سیستم مزایده کار می ‌کند که هر بار که کاربری جستجوی کلمه کلیدی را انجام می ‌دهد، برگزار می ‌شود.

برای برد مزایده‌ های ادوردز و دیدن این که تبلیغات گوگل متناسب با کلمات کلیدی ‌تان هستند یا نه، باید امتیاز کیفی و مقدار پیشنهادی ‌تان را بهینه ‌سازی کنید.

هر چه امتیاز کیفی ‌تان بیشتر باشد، در ارتباط با مبلغ پیشنهادی شما، موقعیت تبلیغات شما بهتر خواهد بود. عوامل زیر (در میان دیگر عوامل) بر امتیاز کیفی شما تأثیر می‌ گذارد:

 • ارتباط تبلیغ گوگل با سؤال جستجو شده
 • ارتباط کلمه کلیدی گوگل با گروه تبلیغاتی شما
 • ارتباط تبلیغ شما با صفحه هدف
 • نرخ کلیک (CTR) و گروه تبلیغاتی آن
 • عملکرد کلی گذشته حساب

همچنین داشتن امتیاز کیفی بالا، مزایای بسیاری دارد:

 • هزینه ‌های کمتر – گوگل به تبلیغات‌ کنندگانی که امتیاز کیفی بالاتری دارند، با هزینه تبلیغ کمتری، جایزه می‌ دهد و به بهبود ROI کمک می ‌کند.
 • بیشتر در معرض دید قرار گرفتن – وقتی امتیاز کیفی بالاتری داشته باشید، تبلیغات شما بیشتر نمایش داده می ‌شوند و در SERP جایگاه بهتری دارند، بالای صفحه قرار می ‌گیرند. این امر به شما این امکان را می ‌دهد تا کلیک ‌های بیشتری دریافت کنید و تبادلات بیشتری بدون افزایش مبلغ پیشنهادی خواهید داشت.

هزینه ‌های تبلیغات گوگل

هزینه تبلیغات گوگل با توجه عوامل مختلفی از جمله رقابت کلمات کلیدی و صنعت شما، موقعیت جغرافیایی شما، کیفیت کمپین ‌های تبلیغاتی شما و موارد دیگر متفاوت است.

در ایالات‌ متحده آمریکا، متوسط هزینه برای تبلیغات جستجوی گوگل در همه صنایع 2/32 دلار است. در دیگر کشورها، متوسط هزینه برای تبلیغات گوگل اغلب پایین‌ تر است.

فیسبوک دربرابر گوگل

مزایای اصلی گوگل ادوردز

* می ‌توانید به افرادی که در گوگل سرچ می‌ کنند، شرکاء و شبکه نمایش گوگل (وب‌ سایت‌ های استفاده‌ کننده از ادسنس)، دسترسی پیدا کنید.

* می ‌توانید از کلمات کلیدی برای کنترل زمان نمایش تبلیغات یا آگهی ‌های تبلیغاتی جستجوی پویا یا کمپین‌ های خرید گوگل برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید. بدون اینکه نگرانی در مورد کلمات کلیدی داشته باشید.

* این بستر، یک بستر بسیار قدرتمند و انعطاف ‌پذیر است که گزینه ‌های مختلفی را برای بهینه‌ سازی کمپین ‌ها و مخارجتان در اختیارتان می ‌گذارد.

* سرعت بالای گوگل ادز به آن معناست که اگر محصول خوبی دارید و آن را برای افرادی که به دنبال خرید آن هستند تبلیغ می ‌کنید، می‌ توانید فروش خوبی داشته باشید.

* شما می ‌توانید افراد را بر اساس موقعیت، دستگاه، کشور و غیره مورد هدف قرار دهید.

* اکنون می ‌توانید با ادوردز در جستجوی گوگل و شبکه نمایش بازاریابی مجدد انجام دهید.

* اگر رتبه‌ بندی ارگانیک مناسبی دارید، می‌ توانید از ادوردز جهت تقویت حضورتان در وب استفاده کنید.

* وقتی افراد روی تبلیغات ادوردز شما کلیک می‌ کنند، مستقیماً به وبسایت شما می‌ روند.

مزایای اصلی فیسبوک ادز

* برای تبلیغاتتان می ‌توانید از متن، تصاویر و ویدئوها استفاده کنید.

* می ‌توانید بر اساس علایق و ویژگی ‌های دموگرافیکی، افراد را هدف قرار دهید.

* می‌ توانید با افرادی که از وبسایت شما از طریق فیسبوک یا مخاطبان مشابه بازدید می‌ کنند، هدف گذاری مجدد کرده و ارتباط برقرار کنید.

* این راهکار می ‌تواند یک ابزار بازاریابی عالی، به‌ ویژه هنگامی ‌که می ‌توان آگاهی افراد را افزایش داد، به شمار آید.

* شما می ‌توانید از فیسبوک ادز جهت دریافت «لایک» برای صفحه تجاری خود، بازدید از وبسایت یا فروش استفاده کنید.

* روش ‌های مختلفی برای تعیین چگونگی قیمت ‌گذاری برای تبلیغات موردنظرتان وجود دارد.

* می ‌توانید با تلاش برای تبلیغات و ارائه تبلیغات مختلف، آزمایشات A/B را انجام دهید.

فیسبوک ادز دربرابر گوگل ادوردز: هزینه

حتماً در گوگل ادوردز قبل از تنظیم کمپین ‌های خود، یک تحقیق سریع با استفاده از کلمات کلیدی گوگل انجام  دهید. هزینه هر کلیک بین 2 تا 6 دلار است. بنابراین به طور متوسط برای هر کلیک روی تبلیغ خود 4 دلار پرداخت خواهید کرد.

اگر کمپین خود را در فیس بوک تنظیم کنید و آن را بر روی حالت «کلیک» تنظیم کنید، مقادیر آن بین 0.13 دلار و 0.34 دلار خواهد بود (یعنی میانگین $ 0.24)، اگر هدف خود را روی حالت «تبدیل» تنظیم کنید، میانگین پرداخت آن به 9 دلار برای هر تبدیل می ‌رسد.

همانطور که می ‌بینید نتایج متفاوت بوده و قابل مقایسه نیستند. این واقعیت که میانگین هزینه برای هر کلیک در فیس بوک تنها بخشی از گوگل ادوردز است، به معنای این نیست که نتیجه نهایی (یعنی هزینه واقعی برای هر فروش)، در فیسبوک کمتر باشد.

 

تا به حال اکانت گوگل ادوردز ساخته اید؟

اکانت ادز خود را از چه طریقی شارژ می کنید؟

آیا تا به امروز کمپین گوگل ادز راه اندازی کرده اید؟ چه بارخوردی از این کمپین گرفته اید؟ چه میزان رضایت مندی داشته اید؟

تجربیات خود در زمینه راه اندازی کمپین گوگل ادز را با ما در میان بگذارید، همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه ساخت، شارژ و راه اندازی کمپین ادز در کامنت ها مطرح کنید.

کارشناسان و متخصصین مجرب آران ساخت و راه اندازی کمپین گوگل ادز را به صورت تضمینی انجام می دهند.

جهت بهره مندی از مشاوره با متخصصین گوگل ادز آران و یا شارژ و راه اندازی کمپین ادز با کمترین کارمزد ایمیل/شماره تماس خود را در این صفحه وارد نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *