گوگل ادز | تبلیغات گوگل ادوردز | تبلیغات گوگل ادز | ادوردز

آموزش گوگل ادز

ساخت اکانت گوگل ادسنس | زمان و نحوه استفاده از ادسنس

بررسی تبلیغات محتوایی منطبق با Adsense

آیا می توان در حال حاضر از تبلیغات محتوای همسان در وب سایت خود استفاده کنیم؟

تبلیغات محتوای مطابقت هنوز در دسترس همه نیست. اگر وب سایت شما واجد شرایط شرکت در برنامه تبلیغات محتوای همسان باشد ، Google برای شما دعوت نامه ارسال می کند. در حال حاضر این سرویس فقط برای وب سایتهایی در دسترس است که تعداد صفحات و میزان بازدید زیادی دارند.

تبلیغات محتوای همسان چه ظاهری دارند؟

تبلیغات محتوای همسان ظاهری بسیار شفاف و مشخص دارند. Google در این مورد کار بسیار خوبی انجام داده و باعث شده تبلیغات محتوای همسان مشابه پست‌های “عادی” به نظر برسد.

آیا تبلیغات محتوای همسان به عنوان واحدهای عادی adsense محسوب می شود؟

کسانی که با نحوه کار adsense آشنا هستند ، می دانند که مجاز به داشتن حداکثر 3 واحد adsense در هر وب سایت هستند. خوشبختانه تبلیغات محتوای همسان به عنوان واحد adsense معمولی در نظر گرفته نمی ‌شوند، بنابراین می توانید علاوه بر 3 واحد عادی خود ، آنها را اضافه کنید.

از چند واحد تبلیغیاتی محتوای همسان می توان در وب سایت خود استفاده کرد؟

Google مشخص نمی کند که می‌ توانید ز چند واحد محتوای همسان استفاده کنید، اما حتما وب سایتهایی را مشاهده کرده ‌اید که از یک واحد در انتهای مقاله و یک واحد بزرگ 300 *600 در نوار کناری استفاده می کنند.

چطور مطمئن شویم که آنها به صورت بهینه عمل خواهند کرد؟

برای بهره برداری هرچه بیشتر از واحدهای مطابق با محتوا، باید دقت داشته باشید که کلیه مقالات شما حداقل یک تصویر شاخص داشته باشد که به اندازه کافی بزرگ باشد (یعنی حداقل 300 *300) و در استفاده از میکرودیتا برای مقالات یا پروتکل گراف باز استفاده کنید تا از این طریق جزئیات بیشتری درباره محتوا و تصویر خود به موتورهای جستجو ارائه دهید.

آیا درآمد من با تبلیغات محتوا افزایش می یابد؟

احتمالا این پرتکرار ترین سؤال خواهد بود و شاید یکی از عواملی باشد که بسیاری از افراد قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده از آن ، به آن توجه خواهند کرد.

محتوای تبلیغاتی adsense

برای آن دسته از تبلیغاتی که در Adsense دریافت می کنید، وقتی شخصی روی آنها کلیک می کند جزئیات بیشتری را در مورد درآمدتان دریافت می کنید اما این درآمد قابل توجهی نیست.

چرا باید از واحدهای متناسب با adsense استفاده کنید؟

اگر وب سایت شما واجد شرایط استفاده از محتوای همسان AdSense است، قطعاً آن را امتحان کنید اما در صورتی که هنوز تردید دارید، این چند نکته را در نظر بگیرید:

وقتی AdSense محصول جدیدی را ایجاد می کند، یک هدف را دنبال می کند: افزایش درآمد خود از طریق افزایش درآمد شما. بنابراین در بیشتر موارد، این امر می تواند مفید باشد. البته شما باید تست های A / B خود را انجام دهید تا ببینید در وبسایت شما کدامیک موثرتر است.

نحوه افزودن تبلیغات گوگل ادسنس به وردپرس (با پلاگین بدون پلاگین)

چگونه می توان تبلیغات Google Adsense را به یک وب سایت وردپرسی اضافه کرد؟ (با استفاده از یک پلاگین)

تیم Google AdSense افزونه ای را برای کاربران WordPress ایجاد کرده است تا بتوانند AdSense را به وب سایت های خود آسان تر اضافه کنند.

بروزرسانی مارس 2017: Google اعلام کرده است که افزونه AdSense در حال از بین رفتن است، بنابراین بهتر است مستقیماً به سراغ افزودن AdSense دستی در وب سایت خود بروید.

می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس بارگیری و نصب کنید.

توجه: اگر تصمیم به استفاده از این افزونه دارید حتماً هرگونه پلاک تبلیغاتی AdSense را که به وب سایت خود اضافه کردید، حذف کنید.

اگرچه کار با این افزونه کاربردی آسان است اما من ترجیح می دهم تبلیغات AdSense را به صورت دستی به وب سایت های خود اضافه کنم زیرا کنترل بیشتری بر روی کدنویسی آن وجود دارد و نیازی نیست که نگران ایجاد تغییر در قالب های خود باشید.

مراحل کار:

به حساب AdSense خود وارد شوید و روی “واحدهای تبلیغاتی” که در فهرست “تبلیغات من” یافت می شود کلیک کنید.

روی “+ ایجاد واحد تبلیغات جدید” کلیک کنید و “متن و نمایش تبلیغات” را انتخاب کنید.

برای واحد تبلیغ خود یک اسم بنویسید و از منوی Ad Size “واکنشگرا” را انتخاب کنید و روی “ذخیره و دریافت کد” کلیک کنید.

نکته: از یک نام استفاده کنید و نوع و موقعیت تبلیغ را به طور دقیق توصیف کنید. به عنوان مثال ، “صفحه اصلی ، بالای نشانگر ، واکنشگرا”.

نمونه ای از تبلیغات در نوار کناری

چگونه AdSense را بدون افزونه به وردپرس اضافه کنیم؟

نکته اول : مثالهای زیر بر اساس چارچوب Genesis است. اگر از تم کودک Genesis استفاده نمی کنید، باید قلاب مشخص شده در خط ) ADD_ACTION  قسمت اول کد) را تغییر دهید تا با قلاب های موجود در نصب اصلی وردپرس مطابقت داشته باشند.  لیست کامل اقدامات مربوط به وردپرس را مشاهده کنید.

نکته دوم : اگر در فایل function.php خود اشتباه کنید، وب سایت وردپرس شما بارگیری نمی شود بنابراین قبل از ویرایش مطمئن شوید که از فایلتان یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

نحوه افزودن تبلیغات AdSense در بالای صفحه (زیر عنوان)

برای افزودن AdSense در بالای پست های خود باید کد زیر را در فایل های function.php خود اضافه کنید.

توجه: قبل از رفتن به مرحله بعدی باید روش فوق را دنبال کنید تا یک واحد AD جدید در حساب AdSense خود ایجاد کنید.

از یک کلاینت FTP استفاده کرده و فایل های function.php را بیابید (مکان پرونده در: /wp-content/themes/yourtheme/functions.php)

فایل را ویرایش کرده و کد زیر را اضافه کنید.

کد فوق یک تبلیغ AdSense که با کلاس css ( AdSense در بالا) بسته شده است را به هر صفحه تکی، صفحه دسته بندی یا صفحه جستجو اضافه می کند.

توجه کنید که چگونه کد AdSense را تغییر دادم تا وقتی که در تلفن همراه باز می شود تبلیغات به صورت 300X250 مشاهده شود. (با وضوح پایین تر از 420X)

آیا ادوردز (گوگل ادز) موثر است؟

نحوه تبلیغ با گوگل ادز

شرکت ‌ها می ‌توانند با باز کردن یک حساب گوگل ادوردز در گوگل تبلیغ کنند.

مناقصه ‌های گوگل ادز یا ادوردز چگونه کار می ‌کند؟

جایگاه واقعی تبلیغات شما توسط رتبه تبلیغ شما (حداکثر امتیاز کیفی در دفعات مناقصه) تعیین می‌ شود.

بالاترین رتبه تبلیغ جایگاه اول تبلیغات را کسب می ‌کند. CPC واقعی شما توسط رتبه تبلیغ بالاترین تبلیغ فعلی گوگل تعیین می ‌شود که این نمایش در رتبه یا جایگاه اول صفحه نتایج جستجو توسط امتیاز کیفی یا Quality Score تبلیغ شما مشخص می‌ شود.

مناقصه گوگل چگونه اجرا می‌ شود؟

پس از جستار (query) در گوگل موتور جستجو درخواست را پردازش می کند و مناقصه را اجرا می کند که در آن رتبه یا جایگاه لینک تبلیغ و CPC هر تبلیغ کننده را تعیین می کند.

چطور وارد مناقصه گوگل می شوید؟

تبلیغات گوگلِ شما زمانی واجد شرایط ورود به مناقصه است که روی کلمات کلیدی مربوط به جستجوی کاربر، پیشنهاد قیمت دهید. پیشنهادات، امتیاز کیفی و مرتبط بودن شما در تعیین اینکه آیا تبلیغ‌ تان صلاحیت نمایش در SERP را دارد یا خیر، اثرگذار است.

چه چیزی به مناقصه Google وارد می شود؟

آگهی دهندگان کلمات کلیدی را که می خواهند پیشنهاد دهند، شناسایی می کنند، سپس گوگل کلمات کلیدی را از حساب شما وارد می کند و بیشترین پیشنهاد مناقصه را به شما نشان می دهد و همچنین حداکثر قیمت کلیک پیشنهادی آگهی تبلیغاتی را ارائه می دهد.

CPC یا هزینه هر کلیک مبلغی است که تبلیغ‌ کننده هر بار که شخصی روی تبلیغ ادوردز کلیک کند، پرداخت می ‌کند.

CPC چگونه کار می کند؟

CPC شما با میزان رقابت روی کلمات کلیدی، حداکثر پیشنهادات و نمرات کیفی شما تعیین می ‌شود. گران ‌ترین کلمات کلیدی را در گوگل ادوردز شناسایی کنید.

هزینه متوسط ​​برای هر کلیک برای Google Ads چقدر است؟

متوسط ​​هزینه برای هر کلیک روی لینک های تبلیغاتی گوگل ادوردز بر اساس کلید واژه و صنعت متفاوت است، اما تقریباً 2.32 دلار در شبکه جستجو و 0.58 دلار در شبکه نمایشی است.

امتیاز کیفی Google چیست؟

این شاخصی است که گوگل از آن برای تعیین میزان مرتبط بودن و سودمند بودن تبلیغ شما برای کاربر از آن استغاده می کند که اصولا بر اساس نرخ کلیک خور تبلیغ، میزان مرتبط بودن کلمه کلیدی و کیفیت صفحه فرود شما، انجام می شود.

رتبه تبلیغ در AdWords چیست؟

رتبه تبلیغ موقعیتی است که لینک تبلیغ ادوردز شما در نتایج صفحه موتور جستجو دارد. در صفحه نتایج جستجو تبلیغات در ارتباط با تمام تبلیغات دیگر ظاهر می شود.

CPC واقعی چیست؟

CPC واقعی مبلغی است که تبلیغ کننده هر بار که یک جستجوگر بر روی تبلیغ کلیک می کند، پرداخت می کند. این تعداد بسته به سایر آگهی دهندگان در مناقصه متفاوت است و همیشه پایین تر از حداکثر قیمت پیشنهاد است.

Google چگونه CPC واقعی را محاسبه می کند؟

CPC واقعی با تقسیم رتبه آگهی رقیب موجود در زیر لینک شما بر نمره کیفیت بعلاوه یک سنت تعیین می‌شود.

روش های مناقصه جایگزین چیست؟

روش ‌های دیگر مناقصه شامل CPM و CPA می ‌شود.

مناقصه CPM چیست؟

مناقصه CPM مبتنی بر ایمپرشن است و می ‌توان در کنار مناقصة CPC از آن استفاده کرد.

CPC در مقابل CPM

CPC هزینه تبلیغات است که براساس تعداد کلیک دریافت می‌ شود، در حالی که CPM هزینه تبلیغات است که براساس تعداد برداشت از آن انتخاب می ‌شود. از هر دو روش می ‌توان همزمان استفاده کرد.

ارتباط تبلیغ در ادوردز چیست؟

ارتباط آگهی، سنجشی از میزان ارتباط کلمه کلیدی مورد نظرتان با تبلیغات شما و همچنین میزان انطباق کلمات کلیدی شما با پیام تبلیغات و صفحات فرود شماست. تبلیغات بیشتر و ارتباط با کلمات کلیدی می‌ توانند نرخ کلیک شما و نمرات کیفی را بهبود بخشند.

Conversion Optimizer چگونه کار می ‌کند؟

بهینه‌ ساز تبدیل در گوگل ادوردز ابزاری برای دستکاری مناقصه است که پیشنهادات را در سطح کلمه کلیدی با هدفِ تلاش برای هدایت هرچه بیشتر تبدیل یا کمتر از هزینه مشخص ‌شده توسط تبلیغ‌ کننده بابت هر تبدیل (که به عنوان هزینه برای هر اقدام یا CPA نیز شناخته می‌شود) مدیریت می ‌کند.

 

تا به حال اکانت گوگل ادز ساخته اید؟ تجربه ای در زمینه راه اندازی کمپین ادز دارید؟

از چه روشی برای شارژ کمپین خود استفاده می کنید؟

جهت آشنایی کامل با تمامی تکنیک های ساخت اکانت ادز و راه اندازی کمپین بهینه شده و همچنین آموزش بهترین روش های بودجه بندی کمپین مقالات آران ادز را دنبال کنید.

تجربیات خود را با ما به اشتراک گذاشته و هرگونه یوالی در این زمینه توسط کارشناسان آران پاسخ داده خواهد شد.

جهت رزرو پکیج ادوردز و همچنین استفاده از خدمات مشاوره رایگان ادوردز با کارشناسان آران ایمیل/شماره تماس خود را در این صفحه وارد نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *