خدمات گوگل ادز

جدول محتویات

تبلیغات گوگل چه مزایایی دارد؟

بهتر است پیش از اینکه با فرآیند و سایر نکات تبلیغات گوگل آشنا شوید از مزایای آن مطلع باشید. بهره مندی از این مزایا تصمیم شما را برای استفاده از تبلیغات گوگل جدی تر می کند!

 1. دسترسی به مخاطب های بیشتر در کمترین زمان
 2. سقف هزینه روزانه در این سرویس قابل کنترل است.
 3. قرار گیری سایت در صفحه اول گوگل در کوتاه ترین زمان
 4. پرداخت هزینه تبلیغات بسیار کمتر از دیگر روش های تبلیغ
 5. امکان تعیین ساعاتی که تبلیغات گوگل در آن به نمایش گذاشته شود
 6. امکان نمایش تبلیغات وب سایتتان در صفحات فارسی جستجوی گوگل
 7. امکان تعیین هزینه برای هر کلیک که بر روی لینک وب سایت می شود
 8. قرارگیری سایت در صفحه اول و بدون صرف وقت و هزینه بر روی سئوی سایت
 9. امکان تعیین زبان برای افرادی که تبلیغات گوگل برای آنها نمایش داده می شود
 10. نمایش آگهی ها برای کاربران هدف (افرادی که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند)
 11. پرداخت هزینه تنها در زمانی که افراد وارد وب سایت شما می شوند و بر روی لینک سایتتان کلیک می کنند.
 12. امکان تعیین کشوری که تبلیغات در آنها نمایش داده شود (البته این گزینه به دلیل تحریم ها برای ایران موجود نیست، اما شما می توانید گزینه “همه کشورها” را انتخاب کنید)

چگونه تبلیغات گوگل نمایش داده می‌شوند؟

مزایده گوگل ادوردز روی کلمات کلیدی تمرکز دارد تبلیغات ‌کنندگان فهرستی از کلمات کلیدی را هدف قرار می ‌دهند که متناسب با پیشنهاداتی است که کسب و کارشان ارائه می‌کند، کلماتی که افراد بیشتر در هنگام جستجوی محصولات مورد نیازشان استفاده می‌کنند.

سپس آن‌ ها بر اساس این کلمات کلیدی قیمتی تعیین می ‌کنند که این قیمت بر اساس مقدار پیشنهادی و بر اساس هزینه ‌ای که به ازای هر کاربرِ گوگل پرداخت می ‌کنند، تعیین می‌ شود.

این قیمت، ترکیبی است از امتیاز کیفی که گوگل بر اساس کیفیت تبلیغ پیشنهادی شما، در اختیارتان قرار می ‌دهد و سپس تعیین می ‌کند کدام تبلیغات گوگل در SERP نمایش داده شود. وقتی کاربران بر روی تبلیغات کلیک م ی‌کنند، تبلیغات‌کنندگان هزینه مشخصی را (به ازای هر کلیک) پرداخت می ‌کنند که طبق فرمول محاسبه می ‌شود.

این همان جایی است که اصطلاح پرداخت به ازای کلیک به وجود می‌آید (PPC).

تبلیغات گوگل چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟

 • می توان به صورت روزانه و یا ماهانه تعیین بودجه کرد.
 • امکان حذف و یا افزودن کلمات در این نوع تبلیغات وجود دارد.
 • امکان فعال کردن تبلیغات در تمام کلمات کلیدی مرتبط وجود دارد.
 • بر اساس گزارش های گوگل می توانید نقاط قوت تبلیغ را تقویت کنید.
 • هرقدر هزینه بیشتری بابت هر کلیک بپردازید در رتبه بالاتری قرار می گیرید.
 • می توانید در ساعات خاصی، مثلا بعد از ساعت 12 شب تبلیغات را غیر فعال کنید.
 • می توانید هر کشوری را که می خواهید برای نمایش تبلیغات انتخاب کنید، برای مثال اگر محصولات خود را به هند صادر می کنید می توانید آن کشور را انتخاب کنید.

هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟

همانطور که پیشتر گفتیم شما تنها زمانی هزینه را پرداخت می کنید، که کاربران گوگل بر روی لینک شما کلیک کنند. پس از اینکه شما یک اکانت گوگل ادوردز را ساختید، یک کمپین تبلیغاتی برای خود ایجاد می کنید.

در این کمپین کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت خود را قرار می دهید. سپس برای هر کلمه کلیدی هزینه ای را به گوگل پیشنهاد می کنید. گوگل ادوردز برای تعیین نرخ آن کلمه کلیدی، مزایده ای را برگزار می کند. در واقع تعداد رقبای آن کلمه کلیدی و مبلغ پیشنهادی آنها، عاملی تعیین کننده برای قیمت هر کلیک است.

دقت کنید که علاوه بر مزایده، عوامل دیگری بر روی هزینه کلیک ها نیز اثرگذار هستند. یکی از این عوامل امتیاز کیفیت می باشد. در صورتی که امتیاز وب سایت شما بالاتر باشد، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

عوامل زیر بر روی امتیاز کیفیت نیز اثر می گذارند:

 • نسبت کلیک به نمایش تبلیغ
 • سرعت بالا و ریسپانسیو بودن سایت
 • استفاده از کلمه کلیدی مناسب در متاتگ
 • استفاده از کلیدواژه ی مناسب در متن و تیتر تبلیغ
 • و ….

آیا پرداخت شارژ اکانت ادوردز امری به صرفه است؟

پاسخ به این سوال با قطعیت “بله” است! حتماً از خودتان می ‌پرسید که دلیل این قطعیت چیست؟ برای پاسخ به این سؤال، کافی است با ویژگی‌ها و مزایای گوگل ادز آشنا شوید:

 1. تبلیغات گوگل هدفمند است

تبلیغات شما در گوگل تنها برای کاربرانی به نمایش گذاشته می‌شود، که به کسب و کار شما علاقه مند هستند. به همین سبب احتمال تبدیل کاربران به مشتری‌ های واقعی بسیار زیاد است.

 1. هزینه تبلیغات گوگل کم است

هزینه تبلیغات در گوگل به‌وسیله شخص تبلیغ‌ کننده تعیین می ‌شود. هزینه تبلیغات در حوزه ‌های کم رقابت بسیار ارزان است. برای مثال برای شغلی همچون “طراحی فرش” که رقبای کمی وجود دارد، می ‌توانید با حداقل هزینه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

 1. بازخورد مثبت دریافت می‌کنید

پس از ثبت تبلیغ در گوگل، سایت شما در صفحه اول گوگل به نمایش گذاشته می ‌شود و در کمترین زمان کاربران بیشتری وارد وب‌ سایت شما می ‌شوند. در نهایت ترافیک سایت افزایش پیدا کرده و بیشتر از محصولات و خدمات شما استقبال می ‌شود.

 1. جامعه مخاطبان بسیار زیاد است

تبلیغات گوگل بیش از 90% کاربران اینترنت را تحت پوشش خود قرار می ‌دهد. تبلیغ‌کنندگان می ‌توانند تبلیغات خود را برای مخاطبان هدف به نمایش بگذارند. بنابراین شارژ اکانت ادوردز برای ارائه تبلیغ به مخاطبان هدف بسیار منطقی است.

 1. امکان ویرایش تبلیغات وجود دارد

در تبلیغ گوگل این امکان وجود دارد که سفارش خود را ویرایش کنید. ویرایش تبلیغ در زمان کمی اعمال شده و به سرعت در نتایج گوگل قابل مشاهده است. این در حالی است که در بیشتر روش‌ های تبلیغاتی شما پس از پرداخت هزینه و تأیید تبلیغ، دیگر نمی ‌توانید آن را ویرایش کنید.

 1. تعداد کلیک ‌ها را می ‌توان مشخص کرد

به کمک امکانات فرم تبلیغات گوگل، می ‌توان حداکثر تعداد کلیک را تعیین کرد. علاوه بر این شما می ‌توانید بازه‌ های زمانی موردنظر خود را برای نمایش تبلیغ تعیین کنید.

 1. هزینه پیشنهادی برای هر کلیک را اعلام می ‌کنید

در این شیوه هرچه هزینه بیشتری بابت هر کلیک پرداخت کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که وب ‌سایت شما در صفحه اول قرار بگیرد. بنابراین با پرداخت هزینه‌ های مربوط به گوگل (شارژ اکانت ادوردز) می ‌توانید جایگاه خود را در کمترین زمان ارتقا دهید.

 1. تبلیغات به صورت رایگان به نمایش گذاشته می‌ شود

همان‌طور که پیشتر گفتیم تنها بر اساس کلیک کاربران، هزینه تبلیغات را پرداخت می ‌کنید. این در حالی است که شما برای نمایش تبلیغات خود هیچ هزینه‌ ای نمی ‌پردازید.

با توجه به اهمیت تبلیغات گوگل، تیم آران خدمات حرفه ‌ای در این زمینه ارائه می ‌دهد. در اینجا برخی از مهم ترین آن‌ ها را عنوان می کنیم:

 • ارائه تعرفه ‌ای مناسب و رقابتی
 • شارژ اکانت ادوردز در 15 دقیقه
 • شارژ اکانت ادوردز دیگر شرکت ها
 • راه‌اندازی اکانت ادوردز به صورت کاملاً رایگان
 • انجام شارژ اکانت ادوردز با استفاده از دلار امریکا و لیر ترکیه

چرا خرید تبلیغات گوگل امری حیاتی برای کسب ‌و کارها به‌حساب می ‌آید؟

همان‌ طور که پیشتر گفتیم تبلیغات گوگل نقش مؤثری در پیشرفت شما در بازار کسب و کار دارند. در ادامه مزایا و ویژگی ‌های این تبلیغات هدفمند را برای شما شرح می ‌دهیم.

 • شهرت برند

همه افراد خواهان شهرت برند خود هستند. با استفاده از گوگل ادوردز شما می ‌توانید به این هدف بسیار نزدیک شوید. ساز و کار گوگل ادوردز به این صورت است که تنها افرادی که به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با سازمان شما هستند، به سمت وب‌ سایت شما هدایت می ‌شوند.

 • گوگل ادوردز نسبت به سئو سریع تر عمل می‌ کند

سئو یا همان بهینه ‌سازی سایت نقش بسیار مؤثری در بیشتر دیده شدن وب ‌سایت شما دارد. اما آنچه که در این رابطه بسیار اهمیت دارد، فرآیند بلند مدت در سئو است! در واقع برای اینکه شما بتوانید از طریق سئو به موفقیت برسید، به مدت زمان بیشتری نیاز دارید.

 • بر روی رفتار خرید مخاطبان اثر می ‌گذارید

کاربران امروزی برای خرید بسیار هوشمندانه عمل می ‌کنند. آن‌ ها پیش از اینکه تصمیم به خرید کالایی بگیرند، به طور کامل در رابطه با آن در اینترنت تحقیق می‌کنند. به همین سبب تأثیر گذاشتن روی تصمیم کاربرانی که از وب ‌سایت شما به‌قصد خرید بازدید می کنند، بسیار اهمیت دارد.

 • با استفاده از تبلیغات گوگل در رنکینگ بالاتری قرار می ‌گیرید

امروزه هر نوع کسب و کاری به نوعی در شبکه‌ های اجتماعی وارد شده است. بنابراین شما باید بدانید که رقبای بسیاری در دنیای مجازی دارید. به کمک تبلیغات گوگل می ‌توانید از استراتژی ‌های مناقصه اتوماتیک “هدف ‌گیری رنک بالا” استفاده کنید تا با تنظیم مناقصه از رقیب مورد نظرتان از نظر رنک پیشی بگیرید.

 • امکان تعیین زمان تبلیغات گوگل وجود دارد

یکی از مهم‌ ترین ویژگی ‌های تبلیغات گوگل این است که شما تعیین می ‌کنید تبلیغاتتان در چه زمانی پخش شوند. برای انتخاب بهترین زمان تبلیغ بهتر است که با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید.

 • هزینه‌ های تبلیغات گوگل کاملاً بهینه است

در بیشتر روش‌ های تبلیغاتی شما از قبل مبلغی را پرداخت میکنید و سپس تبلیغات شما انجام می شود.. در تبلیغات گوگل شما تنها زمانی هزینه را پرداخت می ‌کنید که افراد بر روی لینک شما کلیک کنند. علاوه بر این درصورتی‌که افراد تبلیغات شمارا مشاهده نکنند، شما هیچ‌ گونه هزینه ‌ای نمی‌ پردازید.

 • گوگل ادز باعث افزایش فروش شما می ‌شود

به محض خرید تبلیغات گوگل و شروع فرآیند تبلیغات، فروش شما افزایش پیدا می ‌کند. شما با شارژ اکانت گوگل و تنظیم کمپین، تبلیغات خود را آغاز می ‌کنید. از این لحظه شما در لیست جستجوهای مرتبط حضور دارید و محصولات و خدماتتان در معرض دید همگان قرار می ‌گیرد.

 • با استفاده از تبلیغات گوگل شما می ‌توانید مخاطبان هدف خود را مشخص کنید

خوشبختانه در این نوع تبلیغات شما می ‌توانید بر اساس معیارهای زیر مخاطبان خود را مشخص کنید. این معیارها عبارت‌اند از:

 • جنسیت: تعیین مؤنث یا مذکر بودن افراد.
 • رده سنی: افرادی که در یک گروه سنی مشخص قرار دارند.
 • دستگاه: افرادی که از موبایل، لپ‌تاپ و تپلت استفاده می‌کنند.
 • علایق: افرادی که به یک مسئله یا چیز خاصی علاقه‌مند هستند.
 • مکان: افرادی که در یک کشور، شهر و یا یک محله زندگی می‌ کنند.
 • بازاریابی مجدد: افرادی که قبلاً وارد وب ‌سایت شما شده ‌اند، اما هیچ‌ گونه خریدی نکردند.

با توجه به این معیارها شما می ‌توانید تعیین کنید که تبلیغات خود را صرفاً برای خانم‌های 25 تا 30 ساله که در شهر تهران زندگی می ‌کنند و از طریق تبلت به اینترنت وصل شده‌ اند، به نمایش بگذارید.

با توجه به این مسئله شما می ‌توانید به بهترین شکل عمل کنید و تبلیغات خود را به شیوه‌ ای هدفمند به مخاطب نشان دهید.

مزایده ادوردز

ادوردز براساس یک سیستم مزایده ‌ای کار می ‌کند که هر بار که کاربری جستجوی کلمه کلیدی را انجام می‌ دهد، اجرا می ‌شود.

برای برد مزایده‌ های ادوردز و دیدن این که تبلیغات گوگل متناسب با کلمات کلیدی‌ تان هستند یا نه، باید امتیاز کیفی و مقدار پیشنهادی ‌تان را بهینه‌ سازی کنید.

هر چه امتیاز کیفی ‌تان بیشتر باشد، در ارتباط با مبلغ پیشنهادی شما، موقعیت تبلیغات شما بهتر خواهد بود. عوامل زیر (در میان دیگر عوامل) بر امتیاز کیفی شما تأثیر می‌ گذارند:

 • ارتباط تبلیغ گوگل با سؤال جستجو شده
 • ارتباط کلمه کلیدی گوگل با گروه تبلیغاتی شما
 • ارتباط تبلیغ شما با صفحه هدف
 • نرخ کلیک و گروه تبلیغاتی آن
 • عملکرد کلی حساب

همچنین داشتن امتیاز کیفی بالا، مزایای بسیاری دارد:

 • هزینه‌ های کمتر- گوگل به تبلیغات‌ کنندگانی که امتیاز کیفی بالاتری دارند، با هزینه تبلیغ کمتر، جایزه می ‌دهد و به بهبود ROI کمک می ‌کند.
 • بیشتر در معرض دید قرار گرفتن- وقتی امتیاز کیفی بالاتری داشته باشید، تبلیغات شما بیشتر نمایش داده می ‌شوند و در SERP جایگاه بهتری دارند – بالای صفحه قرار می ‌گیرند. این امر به شما این امکان را می ‌دهد تا کلیک ‌های بیشتری دریافت کنید و تبادلات بیشتری بدون افزایش مبلغ پیشنهادی داشته باشید.

پنج عامل اصلی تأثیر گذار بر هزینه تبلیغات گوگل در حیطه کاری تان

1-بازاریابی بر مبنای جستجوی غیر رایگان در سطح اینترنت

چه شما بودجه ای مشخص برای بازاریابی در کارهای خود تعریف کنید، چه  مجبور باشید مطابق آنچه مشتریانتان به شما به عنوان شرایط کار دیکته می کنند، عمل کنید، آغاز سال جدید، با بودجه ای که برای هزینه ها بازتعریف شده است به معنای رویارویی با اهدافی جدید خواهد بود. برخی از این اهداف می توانند  قابل دستیابی و برخی تنها در بلند مدت قابل کسب کردن باشند.

2- بهینه سازی کمپین فیس بوکی شما

می توانید در فیس بوک نظارت بر چگونگی مجموعه تبلیغات انجام شده  که در طول یک دوره زمانی صرف می شود را دنبال کرده و زیر نظر بگیرید. این نوع از هزینه ها، به عنوان بودجه “طول عمر” شناخته می شود و باید هنگام ایجاد مجموعه آگهی هایی که برای کارتان گرد آوری و ارائه می کنید، حتما ایجاد شود.

گزینه های مناسب  به منظور برنامه ریزی برای تبلیغات توسط کمپین فیس بوکی

در این مورد شما محدود به حجم جستجو در سطح اینترنت یا سایر عواملی که در آنها پیگیری میزان هزینه ی پرداختی  برای بودجه (در انواع تبلیغات غیر رایگان وابسته به جستجوی) کمی سخت تر است، نخواهید شد.

3- عملکرد کمپین های تبلیغاتی:

به نظر بی فایده می رسد، اما توجه به این آیتم یکی از مهم ترین ملاحظات اصلی در نحوه سرعت بخشیدن به صرف مناسب بودجه شما  به صورت روزانه است. این آیتم به نحوه عملکرد کمپین های شما بستگی دارد. اینکه هنگام ارزیابی کجا باید هزینه خود را اختصاص دهید، باید این دو مؤلفه را رعایت کنید:

امکان مقیاس سنجی

پیامدهای مربوط به پدیده قیف

4-  تعیین سن کمپین تبلیغاتی شما کار سختی نیست، اما یادآوری آن مهم است.

در بیشتر موارد (به ویژه در شروع یک سه ماهه جدید یا سال جدید)، مشاغل می خواهند کمپین های جدیدی را راه اندازی کرده یا نسبت به موارد قبلی از قبل تعدیل ایجاد کنند.

5- تعطیلات و برنامه ریزی برای تبلیغات مناسب آن

هنگام تهیه برنامه بودجه خود برای هر بستر تبلیغاتی در سطح اینترنت، عاقلانه است که هر تعطیلات را در طول ماه یادداشت کنید. یک چهارم اخر سال آشکارا پر از تعطیلات است که تماشاگرانی که مخاطب B2B هستند، در دست رس این نوع از تبلیغات نیستند.

بررسی بودجه ای که اختصاص می دهید را هرگز فراموش نکنید. برنامه ریزی برای سرعت بخشیدن به هزینه ای که برای تبلیغات غیر رایگان بر مبنای جستجو انجام می دهید بسیار مهم است، اما این بدان معنی نیست که شما تبلیغات مورد نظر خود را برای یک ماه برنامه ریزی کرده و برای ماه بعد دوباره به روند آن سربزنید.

 

به دقت روند عملکرد خود را دنبال کنید، این می تواند شامل چک کردن و بررسی منظم روند کار تبلیغاتی شما شود.

تا به حال اکانت گوگل ادز ساخته اید؟ کمپینی در اکانت خود راه اندازی کرده اید؟

تجربه ای در زمینه بهینه سازی بودجه کمپین گوگل ادز دارید؟

تجربیات، نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی کامنت ها می باشند.

در صورت نیاز به مشاوره و ساخت کمپین ادز ایمیل/شماره تماس خود را در این صفحه وارد نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *